Jak vybrat batoh

Při výběru je dobré zamyslet se nad několik základními kritérii. Asi nejdůležitější je k čemu budu batoh převážně používat. Podle toho pak dále zvolíme správnou velikost a také míru další pro nás potřebné výbavy batohu.

Účel batohu

Asi základním rozdělením může být, jestli batoh chceme používat na školní potřeby, pracovní věci. Nebo si ho pořizujeme pro volný čas a měl by tedy být vhodně uzpůsoben pro naše outdoorové aktivity. Je pravda, že spousta batohů je tzv. univerzálních, na druhou stranu specializovanější modely nám mohou poskytnout drobná vylepšení podle svého určení, která nám velice usnadní život.

Jakou míru výbavy požaduji

Pokud máte jasno v tom k čemu budete batoh primárně používat, pak je nutné dále zvážit jakou výbavu požadujete.

Pokud jste se rozhodli pro “školní batoh” pak jistě nebude od věci si vybrat model s vypolstrovanou kapsou pro notebook, která váš počítač dostatečně ochrání proti běžným rázům. Dalším zajímavým vylepšením může být tepelně izolační kapsa na svačinu nebo nápoje, jenž zajistí, že i v parném dni bude vaše jídlo čerstvé a svěží.

popruh_dakine

Břišní a hrudní popruh

Pro batohy outdoorové je nutné zvážit zase jiné aspekty. Předně by se měl každý zamyslet nad tím jak bude daný batoh sedět na zádech, přeci jen po několika kilometrovém pochodu se všechny drobné detaily projeví naplno. Velmi vhodný je tzv. hrudní pás, který vám dovolí sepnout popruhy batohu vpředu k sobě a zajistí tak správnou polohu batohu na vašich zádech. Nesmíme zapomenout ani na praktické popruhy pro upevnění skateboardu na které je však možné uchytit i řadu dalších nezbytných věcí. Některé batohy nabízejí také kapsu na sluneční nebo lyžařské brýle, kterou já osobně velice rád využívám, protože brýle velice dobré ochrání před poškozením.

Vzhled batohu

Na vzhled batohu samozřejmě nesmíme zapomenout, je nakonec pro většinu lidí stejně jeden z nejdůležitějších faktorů. A jelikož design je velice subjetivní věc, nezle dávat nějaké přesné rady. Je však dobré si uvědomit, že batohy světlé barvy se špiní mnohem snadněji než batohy tmavších odstínů.

Shrnutí

  1. Zamyslet se nad účelem batohu
    • Školní
    • Outdoorový
  1. Vybrat si vhodnou výbavu
  2. Vybrat nejlepší design

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *